Airfel Kombi Arıza Tespit

C 20 - Kalorifer gidiş sensörü arıza kodu
Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamaya bilir. Kalorifer gidiş borusu üzerinde bulunan NTC  sensörünün arıza yapması veya kısa devre oluşması sonucu anakart bu arızayı  verir.
 C 40 - Kalorifer dönüş sensörü uyarısı
Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamaya bilir. Kalorifer dönüş borusu üzerinde bulunan NTC sensörünün arıza yapması veya kısa devre oluşması sonucu anakart bu arızayı verir.
C  28 - Baca gazı sensörü arıza kodu
Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamaya bilir. Baca gazı sensörünün arızalı olduğunu ve baca gazı sıcaklığını okuyamadığını gösteren hatadır.
C 78 - Basınç sensörü hatası
Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamayabilir. Basınç sensörünün arızalı olduğunu ve su basıncını okuyamadığını gösteren hatadır.
C 50 - Kullanım suyu sensörü arıza kodu
Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamayabilir. Plakalı eşanjör üzerinde bulunan NTC sensörünün arıza yapması veya kısa devre oluşması sonucu anakart bu arızayı verir.
C1 05 - Hava atma programı aktif
Hava atma programının çalıştığını gösterir. Bu kodda anahtar işareti belirir ve bir süre sonra kendiliğinden normale döner.
C1 11 - Güvenlik sıcaklık seviyesi aşıldı
Isı sensörleri üzerinden okunan değer limiti aşmışsa bu hata kodu verilir. Sıfırlama tuşunu kullanınız ve cihazın devreye girmesini bekleyiniz.
C1 10 - Limit termostat devrede
Kalorifer gidiş suyunun 93°C olduğu veya aştığı durumlarda limit termostat emniyet açısından devreye girerek kombiyi kapatır ve bu arızayı verir. Sıfırlama tuşunu kullanınız ve kombinin devreye girmesini bekleyiniz.
C1 33 - Ateşleme hatası
Brülörde alev oluşumunda veya kontrolünde sorun olduğunda anakart bu hatayı verir.  Sıfırlama tuşunu kullanınız ve cihazın devreye girmesini bekleyiniz.
C1 17 - Su basıncı yüksek arıza kodu
Kalorifer devresinde ki su basıncının yüksek olduğunu gösterir (2,5 bar ve yukarısı için). Kombinin suyunu LCD ekranda su basınç değeri 1.5 olana kadar boşaltın.
C1 18 - Su basıncı düşük
Kalorifer devresinde ki su basıncının düşük olduğunu gösterir.
C1 54 - Kalorifer dönüş suyu sıcaklığı kalorifer gidişten yüksek arıza kodu
Bu hata kodu geçicidir. Bir süre sonra kombi normal çalışmaya devam eder.
C1 29 - Fan arızası
Fan çalışmaya başlamazsa bu hatayı verir.
C1 30 - Baca gazı güvenlik sıcaklığı aşıldı
Baca gazı sıcaklığının 80-90°C olduğunu gösterir. Baca tıkandığında veya yoğuşma suyu giderinde bir tıkanma var ise bu hata oluşabilir.
C1 56 - Hatalı besleme voltajı arıza kodu
Karta giden besleme voltajında bir sorun olduğunda bu hata verilir