Beko Çamaşır Makinesi Arıza Tespit

Hata E1 Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu

Bu, bir NTC hatasının tespit edildiği ve kablolama veya termistör ile ilgili bir sorun olabileceği anlamına gelir.

Hata E2 Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu

Suyunuz düzgün şekilde ısınmıyor, bu muhtemelen kabloların kontrol edilmesini gerektiriyor.

E3 hata Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu

Makineniz her zaman ısıtılır, bu da ısıtıcı için kontrol rölesiyle ilgili bir sorun olduğuna işaret edebilir.

Hata E4 Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu

Bu, makinenin doldurulmasıyla ilgili bir sorundur. Normal çalışmadan doldurabilir ve boşaltabilir veya sadece kapının hata oluşturmasıyla sıkışması olabilir. Su vanasının kendisi, PCB (baskılı devre kartı) veya çamaşır makinenizin kablolaması ile ilgili bir sorun olabilir.

E5 hata Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu

Bu, bir dizi şey anlamına gelebilir, ancak genellikle makinenin düzgün bir şekilde boşalmaması ve döngüsünden geçmesi veya dönmemesi için çok uzun sürmesi anlamına gelir. Pompa / filtre ile ilgili tıkanıklıklar veya problemler veya kontrol panosu ile ilgili bir sorun olabilir.

E6 hata Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu

Motorda bir arıza vardır, bu da makinenizin döngüsünü tamamlamadığı veya ani dönüş döngüsüne geçeceği anlamına gelir. Bu, motor mekanizmasının veya kablolamanın yanı sıra PCB ile ilgili bir sorun anlamına gelebilir.

E7 hata Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu

Seviye sensörü ile ilgili bir sorun, çamaşır makinesinin başlangıçta boşaldığı veya programın bile başlamadığı anlamına gelebilir. Seviye sensörünün kendisi veya ona bağlı kablolama ile ilgili bir sorun olabilir.

E8 hata Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu

Çamaşır makinesi suyla doldurmuyor ve doldurmuyor ve bir şey yapmadan drenaj yapıyor. Bu, su vanası, antiflooding mekanizması, kablolama veya PCB ile ilgili bir takım problemlerden kaynaklanabilir.

E9 hata Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu

Kapı kilidinin kendisi veya kilidin kendisi veya PCB gibi çalışan elektronik aksamla ilgili bir sorun var.

Hata E10 Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu

Kapı ile ilgili başka bir sorun, bunun anlamı sıkışmış olabilir. Bunun nedeni, kilidin kırılması veya elektronik aksamla ilgili sorunların bulunması olabilir.

Hata E11 Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu

Bu bir motor hatası algılamasıdır ve motor, PCB veya kablo ile ilgili bir sorun olabilir.

Hata E17 Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu

Bu, çamaşır makinenizde çok fazla köpük tespit ederse ve normalde yanlış deterjan kullanıldığında ortaya çıkar. Makineyi boşaltmanız ve sorunu gidermek için birkaç kez yıkamanız gerekecektir.

E18 hata Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu

Bu, Beko çamaşır makinenizi aşırı yüklerseniz veya dengesiz bir yükünüz varsa oluşabilir. Genellikle spin döngüsü sırasında ortaya çıkar – yıkamanızı tekrar yüklemeniz ve sıkma döngüsünü tekrar denemeniz gerekir.

Herhangi bir hatayı tespit etmek sinir bozucu olabilir, ancak mekanik veya elektriksel bir arıza olması durumunda, garantinizi geçersiz kılabilir. Cihazınızı onarmak için kalifiye bir çamaşır makinesi mühendisi ile iletişime geçmeniz gerekir.