Electrolux Buzdolabı Arıza Tespit

Hata kodu anlam Çözüm
OP
0P
Dondurucu veya Taze Gıda Sensöründe bir sorun var. Dondurucu Ekran altında hatayı görürseniz, sorun dondurucudadır.Buzdolabının Ekranındaki hatayı görürseniz, sorun buzdolabındadır.

Bu hata termistör ile ilgili bir sorunu gösterir. Potansiyel nedenler arasında kablolama sorunu veya hatalı bir termistör bulunur.

SH
5H
2
3
SY EF
5Y EF
Evaporatör fan devresi ile ilgili bir sorun var. Buharlaştırıcı fanı, havanın sıcaklığını buzdolabından çeker ve buharlaştırıcı bobinleri üzerinden üfler. Buharlaştırıcı içindeki jiquid soğutucu akışkan ısıyı emer ve soğuk hava tekrar soğutucu bölmesine geri döner. Evaporatör fanı çalışmıyorsa, buzdolabı soğuk kalmayacaktır.Bu hata için kablolama, evaporatör fanı ve kontrol panosunu kontrol etmeniz gerekir.
SY CE
5Y CE
Ana Kontrol Kartı ile iletişim kurulamadı. Bu hata, kullanıcı arabirim panosu (diplay) ana denetim panosu (buzdolabı’nın bilgisayarı) ile iletişim kuramadığında oluşur. Potansiyel nedenler şunlardır:

  • Hatalı, gevşek veya hasarlı kablolar.
  • Arızalı bir ekran paneli.
  • Arızalı bir kontrol panosu.

Bu hatayı teşhis etmek için, kabloları incelemek ve ilgili parçaları tek tek test etmek gereklidir. Frigidaire buzdolabı için bir yedek kontrol panosunun maliyeti yaklaşık 150-255 dolar. Hasarlı parçaların değiştirilmesinin yüksek maliyeti nedeniyle, bu hatayı teşhis etmek ve çözmek için kalifiye bir Electrolux buzdolabı onarım servisine başvurmanızı öneririz.

SY CE
5Y CE
dF Defrost devresi ile ilgili bir sorun var. Buz çözme kontrol panosu buzdolabınızdaki defrost döngüsünü etkinleştirir.Buzdolabınızın yaşı ve modeline bağlı olarak manuel defrost zamanlayıcısı veya adaptif defrost kontrolü olabilir. Her ne olursa olsun, kart arızalıysa, buzdolapları defrost döngüsünü çalıştıramaz.Kritik bileşenlerin buzlanmaması için buzdolabınızın periyodik olarak buzunu çözmesi gerekir. Buzdolabınızın daha fazla zarar görmesini önlemek için bu hataya öncelik verilmelidir.

İşlevsellik için aşağıdaki parçaları kontrol edin:

  • Ana kontrol panosu
  • Kablo demeti ve kablolama
  • Defrost kontrol kartı
Sb
5b
Refridgerator Sabbath modunda.

Frididaire’ye göre: “Şabat Modu, Moğolistan’daki Yahudi topluluğundaki haftalık Şabat ve dini bayramların gözetimine uygun olarak buzdolabının ve kontrolünün önemini yitiren bir özellik.”Buz dağıtıcı, ışıklar ve kontrol paneli, buzdolabı Sabbath modundayken çalışmaz. Buzdolabı ve dondurucu normal şekilde soğumaya devam edecektir.

Sabbath modunu devre dışı bırakmak için “V” ve “+” tuşlarına aynı anda beş saniye basılı tutun.