General Electric Bulaşık Makinesi Arıza Tespit

  • General Electric Bulaşık Makinesi Hata Kodu PF – Elektrik Kesintisi – Hatayı gidermek için iptal düğmesine basın, sorun devam ederse, bulaşık makinesine, elektrik bağlantılarına ve devre kesiciye gelen güç kaynağını kontrol edin. Bu aynı zamanda PCB ile ilgili bir soruna işaret edebilir.
  • General Electric Bulaşık Makinesi Hata Kodu C1 – Drenaj Problemi – Bulaşık makinesi, bulaşık makinesinin boşalmasının çok uzun sürdüğünü tespit etti. Arızalı bir pompa veya daha basit bir şekilde sadece tıkalı bir filtre veya tahliye olabilir. Filtreleri bulaşık makinesinin haznesinden çıkarın ve temizleyin, tahliyenin engellenmediğinden emin olun ve çıkış borusunda bükülmeler olup olmadığını kontrol edin.
  • General Electric Bulaşık Makinesi Hata Kodu C2 – Drenaj yok, yukarıdaki gibi ama drenaj tamamen tıkalı. C1 ile aynı etkiyi yap.
  • General Electric Bulaşık Makinesi Hata Kodu C3 – Bulaşık Makinesi Döngüsü boşaltma modunda çalışmayacaktır (evet, başka bir boşaltma sorunu!). Yine C1’deki adımları takip etseniz de, C3 kontrol panelinde elektrikle ilgili olası bir sorun olduğunu öne sürer.
  • General Electric Bulaşık Makinesi Hata Kodu C4 – Bulaşık Makinesi Aşırı Doldurma – Su girişini kontrol edin ve su basıncının çok yüksek olmadığından emin olun, ayrıca giriş vanasını da hatalı olabilir diye kontrol edin.
  • General Electric Bulaşık Makinesi Hata Kodu C5 – Yeterince Su Yok – C4’ün tam tersi, girişi tekrar kontrol edin, su kaynağının bulaşık makinesinde açık ve erişilebilir olduğundan, giriş borusunun engellenmediğinden ve bükülme olmadığından ve giriş vanasının açık olduğundan emin olun.
  • General Electric Bulaşık Makinesi Hata Kodu C6 – Su Sıcaklığı çok düşük – Su sıcaklığa ulaşmıyor. En çok bulaşık makinesinin havzasındaki ısıtma elemanı ile ilgili bir sorun veya hatalı bir termostat gibi. Elektrik deneyiminiz varsa, ısıtma elemanını bir voltmetre ile kontrol edebilirsiniz.
  • General Electric Bulaşık Makinesi Hata Kodu C7 – Arızalı Sıcaklık Sensörü – Büyük olasılıkla değiştirilmesi gerekecek, sensör kapının içinde bulunur.
  • General Electric Bulaşık Makinesi Hata Kodu C8 – Deterjan kapağı engellendi. Deterjan kapağı, döngü sırasında açılmıyor. Mandalın hasarlı olmadığından ve kapağın bloke olmadığından ve açılmasını engellemediğinden emin olmak için kontrol edin.