Siemens Buzdolabı Arıza Tespit

Hata kodu Arıza Eylemler
E1 Hata, buzdolabının yanlış çalıştığını gösterir; Sıcaklık sensörü hasarlı ve doğru çalışamıyor. Sorunu teşhis ettikten sonra, sihirbaz sıcaklık sensörünü değiştirmenizi önerecektir.
E2 Kondansatörün çalışmasından sorumlu sensör çalışmıyor. Sensör, kapatılmış olan buzdolabının arka duvarı bölgesinde bulunur. Hasar görmüş parçanın değiştirilmesiyle sorun çözülür. Teşhis sürecinde, birimin kapıları üzerindeki sızdırmazlık kauçuğunun değiştirilmesi gerekebilir.
E3 Dondurucuda yüksek sıcaklık hüküm sürmektedir. Diyagnostik gereklidir, bunun ardından master, freonun sızıntısını giderir, sıcaklık kontrol cihazını, evaporatörde bulunan anahtarlama valfini değiştirin. Bazen bir sorun, başarısız bir kompresörle ilgili olabilir.
E4 Kondansatör sensörü MK çalışmıyor. Dondurucunun plastik kısmının sökülmesiyle birlikte bir teşhis gereklidir. Teşhis sırasında, bir soğutucu sızıntısını tamir etme ihtiyacı tanımlanabilir.
HATA KODU SEBEBİ
Buzdolabı bölmesi Sensör kopması / kısa devre
E02 Dondurucu bölmesi Sensör kopması / kısa devre
E06 Buzdolabı evaporatör sensörü Normal çalışma sırasında hata mesajı yok. Otomatik tanılama testinden sonra, evaporatör sensörü arızalandığında E06 görüntülenir.
E07 Dondurucu evaporatör sensörü. Normal çalışma sırasında hata mesajı yok. Otomatik tanılama testinden sonra, evaporatör sensörü arızalandığında E07 görüntülenir.
E15 Ortam Sensörü kopması / kısa devre
E10 Güç modülü yazılımı hatası
E11 Ekran modülü yazılımı hatası
E20 Güç ve ekran modülü arasındaki iletişim hatası.
KAPI AÇIK Kapı 30 saniye daha uzun süre açık kaldığında
LOWPOWER Çalışmıyor, voltaj 85 V US / 165 V EU’nin üzerine çıkana kadar

Siemens Buzdolabı Serbest Cihaz Hata Kodları

SORUN MUHTEMEL NEDEN ÇARE
Sıcaklık, ayardan oldukça farklıdır. Bazı durumlarda, cihazı 5 dakika süreyle kapatmak yeterlidir. Sıcaklık çok yüksekse, birkaç saat bekleyin ve sıcaklığın ayar ile aynı hizada olup olmadığını kontrol edin. Sıcaklık çok düşükse, ertesi güne kadar bekleyin ve sıcaklığı tekrar kontrol edin.
İç aydınlatma çalışmıyor. Ampul arızalı. Ampulü değiştirin: 1. Cihazın fişini prizden çekin veya devre kesiciyi kapatın. 2. Lamba kapağını çıkarın.3. Ampulü değiştirin (yedek ampul: 220-240 V alternatif akım, E14 soketi, watt için hatalı ışığa bakınız).
Soğutma ünitesi artan sıklıkta ve daha uzun süre açık kalıyor. Göğüs kapağı sık sık açılıyor. Gereksiz yere kapağı açmayın.
Havalandırma açıklıkları kapatılmıştır. Tüm engelleri kaldırın.
“Alarm” göstergesi yanar. (cihazda çok sıcak). Göğüs kapağı sık sık açılıyor. Gereksiz yere kapağı açmayın.
Dondurucuya bir sürü yiyecek kondu. Yiyecekleri dondurucuya koymadan önce Süper Dondurmayı açın.
Havalandırma açıklıkları kapatılmıştır. Tüm engelleri kaldırın.
Cihaz bir ısı kaynağının yanında. Minimum mesafeyi koruyun veya bir yalıtım plakası kullanın.
Yeşil kontrol ışığı yanmıyor. Cihaz kapalı. Şebeke fişini takın.
Güç kesintisi; sigorta koruması kapatılmış; elektrik fişi sıkıca takılmamış. Elektrik olup olmadığını kontrol edin, sigortaları kontrol edin.
Cihazın üst kenarında artan don oluşumu. Yoğuşma suyu bujileri doğru konumda değil. Yoğuşma suyu tapalarını cihazın zeminine ve cihazın önüne doğru şekilde yerleştirin.
Taşıma kilitleri çıkarılmadı Dört taşıma kilidinin tümünü çıkarın
Göğüs kapağı sık sık açılıyor. Gereksiz yere kapağı açmayın.

Siemens Refrigerator CI.R Serisi Hata Kodları

ARIZA MUHTEMEL NEDEN DÜZELTİCİ EYLEM
Gösterge “E ..” gösteriyor. Elektronik bir arıza tespit etti. Müşteri servisini arayın.
Cihazın soğutma kapasitesi yoktur. Işık çalışmıyor. Ekran yanmıyor Cihaz kapatıldı. Açma / Kapama düğmesine basın.
Güç kesintisi. Gücün açık olup olmadığını kontrol edin.
Sigorta kapatıldı Sigortayı kontrol et
Şebeke fişi doğru şekilde takılmamış. Elektrik fişinin sağlam olup olmadığını kontrol edin.
Soğutma ünitesi daha sık ve daha uzun süre açık kalıyor. Cihaz sık sık açıldı. Cihazı gereksiz yere açmayın.
Havalandırma açıklıkları kapatılmıştır. Engelleri Kaldır.
Dondurucuya bol miktarda taze yiyecek konulur. Süper soğutmayı etkinleştirin.
Işık (LED) çalışmıyor. LED lamba arızalı. Müşteri servisini arayın.
Işık şalteri sıkışmış. Hareket edip etmediğini kontrol edin.
Ekranda “LOWPOWER” mesajı gösterilir. Şebeke gerilimi izin verilen sınır değerin altına düşüyor. Şebeke gerilimi öngörülen değere tekrar ulaştığında, uyarı mesajı söner. Uyarı mesajı daha uzun sürerse, enerji tedarik şirketini bilgilendirin.
Gösterge “HIGHVOLT” gösteriyor. Şebeke gerilimi izin verilen sınır değerini aşıyor. Şebeke gerilimi öngörülen değere tekrar ulaştığında, uyarı mesajı söner. Uyarı mesajı daha uzun sürerse, enerji tedarik şirketini bilgilendirin

Siemens Buzdolabı KI81R Serisi Hata Kodları

Sıcaklık ayarlanan değerden büyük ölçüde farklıdır. Cihazı 5 dakika süreyle kapatın. Sıcaklık çok sıcaksa, birkaç saat sonra sıcaklığı tekrar kontrol edin. Sıcaklık çok soğuksa ertesi gün sıcaklığı tekrar kontrol edin.
Ekranlar yanmıyor. Şebeke fişi doğru şekilde takılmamış. Şebeke fişini takın.
Sigorta attı. Sigortaları kontrol et.
Güç kesildi. Gücün açık olup olmadığını kontrol edin.
Ekranda “E…” yazıyor. Elektronik bir arıza tespit etti. Müşteri servisini arayın.
Bir uyarı sinyali duyulur ve alarm düğmesi yanar Alarm düğmesine basın.Alarm kapatıldı.
Cihaz kapısı açık. Cihazın kapısını kapatın.
Havalandırma açıklıkları kapatıldı. Havalandırma deliklerini temizleyin.
Cihaz soğutma yapmıyor, ekran ve ışık yanıyor. Demo modu açık Onay sinyali çalıncaya kadar düğmeyi 10 saniye basılı tutun. Bekleyin ve cihazın soğumasını kontrol edin.

Siemens Icemaker Arıza Görüntüleme

KOD SORUN AKSİYON
111 Buz üretim döngüsü yarıda kesildi. İcemaker kendi kendine testini başlatın ve buz tepsisinin dönüp dönmediğini gözlemleyin. Buz tepsisi dönmezse: a, Buz yapıcıyı mekanik tıkanma için kontrol edin. b, Mekanik bir tıkanma yoksa, buz yapıcıyı değiştirin.
121 Buz üretim döngüsü yarıda kesildi. İcemaker kendi kendine testini başlatın ve buz tepsisinin dönüp dönmediğini gözlemleyin. Buz tepsisi dönmezse: a, Buz yapıcıyı mekanik tıkanma için kontrol edin. b, Mekanik bir tıkanma yoksa, buz yapıcıyı değiştirin.
131 Buz üretim döngüsü yarıda kesildi. İcemaker kendi kendine testini başlatın ve buz tepsisinin dönüp dönmediğini gözlemleyin. Buz tepsisi dönmezse: a, Buz yapıcıyı mekanik tıkanma için kontrol edin. b, Mekanik bir tıkanma yoksa, buz yapıcıyı değiştirin.
141 Buz tepsisi ısıtıcısı veya icemaker elektroniği arızalı. Isıtıcı ve elektronik parçalar değiştirilemez, buz yapıcıyı değiştirin.
211 Buz yapıcıda sensör arızası Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Arıza kodu tekrar gösterilirse, sensör değiştirilemez, buz yapıcıyı değiştirin.
221 Buz yapıcıda sensör arızası Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Hata kodu tekrar görüntüleniyorsa, Sensör değiştirilemez, buz yapıcıyı değiştirin.
231 Dahili buz makinesi arızası. Buz yapıcıyı değiştirin
241 Kapı açıkken Kendi Kendine Test Başarısız Oldu. Kapı anahtarını bantla sabitleyin.
311 Dahili buz makinesi arızası Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Arıza kodu tekrar görüntüleniyorsa, Buz yapıcıyı değiştirin
312 Buz makinesi motoru arızalı Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Hata kodu tekrar görüntüleniyorsa, Buz makinesi motoru değiştirilemez, buz yapıcısını değiştirin
313 Buz yapıcının su vanası arızalı Dondurma makinesinin su doldurma vanasını kontrol edin: Sorunlu ise su vanasını değiştirin Su vanası normal ise, icemaker’ı değiştirin.
314 Buz tepsisi ısıtıcısı arızalı. Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Arıza kodu tekrar görüntüleniyorsa, Isıtıcı değiştirilemez, buz yapıcıyı değiştirin.
315 Dondurma giriş suyu ısıtıcısı problemi. Giriş şofbeni direncini kablo şemasına göre kontrol edin. ABD Versiyonu: 7kOhm EU Versiyon: 33kOhm Direnç tamamsa, Icemaker’ı değiştirin.
321 Dahili buz makinesi arızası Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Hata kodu tekrar görüntüleniyorsa, buz yapıcıyı değiştirin.
322 Buz makinesi motoru arızalı Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Arıza kodu tekrar görüntüleniyorsa, Buz yapma makinesi motoru değiştirilemez, buz yapıcıyı değiştirin
323 Buz yapıcının su vanası arızalı Dondurma makinesinin su doldurma vanasını kontrol edin: Sorunlu ise su vanasını değiştirin Su vanası normal ise, icemaker’ı değiştirin.
324 Buz tepsisi ısıtıcısı arızalı. Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Arıza kodu tekrar görüntüleniyorsa, Isıtıcı değiştirilemez, buz yapıcıyı değiştirin.
325 Dondurma giriş suyu ısıtıcısı problemi. Giriş şofbeni direncini kablo şemasına göre kontrol edin. ABD Versiyonu: 7kOhm EU Versiyon: 33kOhm Direnç tamamsa, Icemaker’ı değiştirin.
332 Dahili buz makinesi arızası Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Arıza kodu tekrar görüntüleniyorsa, Buz yapıcıyı değiştirin
333 Dahili buz makinesi arızası Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Hata kodu tekrar görüntüleniyorsa, buz yapıcıyı değiştirin.
334 Dahili buz makinesi arızası Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Hata kodu tekrar görüntüleniyorsa, buz yapıcıyı değiştirin.
335 Dahili buz makinesi arızası Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Hata kodu tekrar görüntüleniyorsa, buz yapıcıyı değiştirin.
342 Dahili buz makinesi arızası Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Hata kodu tekrar görüntüleniyorsa, buz yapıcıyı değiştirin.
343 Dahili buz makinesi arızası Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Hata kodu tekrar görüntüleniyorsa, buz yapıcıyı değiştirin.
344 Dahili buz makinesi arızası Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Hata kodu tekrar görüntüleniyorsa, buz yapıcıyı değiştirin.
345 Dahili buz makinesi arızası Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Hata kodu tekrar görüntüleniyorsa, buz yapıcıyı değiştirin.
411 Dahili buz makinesi arızası Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Hata kodu tekrar görüntüleniyorsa, buz yapıcıyı değiştirin.
421 Dahili buz makinesi arızası Cihazı kapatıp açın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, bu hata geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Hata kodu tekrar görüntüleniyorsa, buz yapıcıyı değiştirin.
511 Ana voltaj yüksek. Ana voltajı kontrol et
521 Ana voltaj düşüktür. Ana voltajı kontrol et
531 Dahili buz makinesi arızası. Cihazı kapatıp açın. Arıza kodu tekrar gösterilmez, bu arıza geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Arıza kodu tekrar görüntülenirse, cihazın arkasındaki su giriş ısıtıcısını kontrol edin. Isıtıcı arıza ise, agai görüntülenir.
541 Dahili buz makinesi arızası. Cihazı kapatıp açın. Arıza kodu tekrar gösterilmez, bu arıza geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Arıza kodu tekrar görüntülenirse, cihazın arkasındaki su giriş ısıtıcısını kontrol edin. Isıtıcı arıza ise, agai görüntülenir.
551 Dahili buz makinesi arızası. Cihazı kapatıp açın. Arıza kodu tekrar gösterilmez, bu arıza geçici bir hatadır. Müşteriyi buna göre bilgilendirin. Arıza kodu tekrar görüntülenirse, cihazın arkasındaki su giriş ısıtıcısını kontrol edin. Isıtıcı arıza ise, agai görüntülenir.

Uyarı sinyali

Uyarı sinyalini kapatmak

Alarm düğmesine 1 basılırsa, uyarı sinyali kapanır ve ekran bekleme moduna sıfırlanır.

Kapı uyarı sinyali

Cihaz kapısı bir dakikadan daha uzun süre açık kalırsa, kapı uyarı sinyali yanar. Uzun vadeli bir uyarı sinyali duyulur.

Sıcaklık uyarısı

Dondurucu bölmesi çok sıcaksa, sıcaklık uyarı sinyali yanar. Bir bip sesi geliyor.

Alarm düğmesi: yanar

Sıcaklık göstergesi: yanıp söner

Açıklama: Sıcaklık uyarısı: Dondurulmuş gıdaların çözülme riski yoktur

Alarm düğmesi: yanıp söner

Sıcaklık göstergesi: yanıp söner

Açıklama: Çözülme uyarısı: Dondurulmuş yiyeceklerin çözülme riski vardır.

Alarm düğmesi: yanıp söner

Sıcaklık göstergesi: yanar

Açıklama: Çözülme uyarısı: Bir süre dondurucu bölmesi çok sıcaktı. Dondurulmuş gıdalar çözülme riski altındadır.

Çözülme uyarısı

Eğer tat, koku ve görünüm değişmediyse, yiyecek kaynatılabilir veya kızartılabilir ve sonra tekrar dondurulabilir. Dondurulmuş ürünleri artık maks. depolama süresi.